Projekty wirtualnych spacerów

Wystawa pojazdów zabytkowych
Wechikuł Czasu 2015, Dębica

Pojazdy zabytkowe - wystawa w Dębicy

Od 28 lutego do 8 marca 2015r. można było oglądać i podziwiać zabytkowe pojazdy i różnego rodzaju militaria. Organizatorzy i pasjonaci z Klubu Gryfitów w nowym budynku Renomy na 500m2 zebrali na tej wystawie wiele ciekawych eksponatów. Zwiedzający mogli podziwiać pojazdy, które były ułożone tematycznie i rocznikowo. Zebrano około 200 eksponatów. Wstęp był darmowy a odwiedzający wystawę z zainteresowaniem oglądali wszystkie wehikuły. Piątka z plusem dla organizatorów! Zapraszam do galerii zdjęć oraz wirtualnego zwiedzania. 

Wirtualny spacer po wystawie pojazdów zabytkowych Wechikuł Czasu 2015, Dębica

Zamek w Olsztynie

Krajobraz zamku w Olsztynie

Zamek w Olsztynie – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Olsztyn w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim.
Ruiny te są jedną z atrakcji na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd (pieszym i rowerowym).

Wirtualny spacer po ruinach zamku w Olsztynie

Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec, widok od środka

Zamek Ogrodzieniec – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Podzamcze w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, około 2 km na wschód od Ogrodzieńca. Zamek został wybudowany w XIV-XV w. przez ród Włodków Sulimczyków. Zamek leży na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. Ruiny leżą na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd i są udostępnione do zwiedzania.

Zielony Dworek Częstochowa

Restauracja w Zielonym Dworku w Częstochowie

Wirtualna wycieczka po hotelu Zielony Dworek

Połonina Wetlińska (Bieszczady)

Połonina Wetlińska - widoki

Połonina Wetlińska to pasmo górskie i połonina w Bieszczadach Zachodnich. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach.

Spacer interaktywny po Połoninie Wetlińskiej (Bieszczady)

Połonina Caryńska (Bieszczady)

Połonina Caryńska - widoki

Połonina Caryńska (Berehowska) – jedna z połonin w Bieszczadach, masyw górski położony między dolinami Prowczy i Wołosatego, w których leżą miejscowości Brzegi Górne i Ustrzyki Górne. Na północy Przysłup Caryński oddziela masyw od Magury Stuposiańskiej, zaś od południa poprzez Wyżniańską Przełęcz graniczy on z Działem w paśmie granicznym.

Spacer interaktywny po Połoninie Caryńskiej (Bieszczady)

Kasprowy Wierch, Tatry Polskie

Widok z Kasprowego Wierchu w Tartrach

Kasprowy Wierch położony jest w grani głównej Tatr i znajduje się zarazem na granicy polsko-słowackiej. Szczyt góruje nad trzema dolinami walnymi: Doliną Bystrej i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej po stronie polskiej oraz Doliną Cichą po stronie słowackiej. Jest zwornikiem dla 4 grani. Jedną z atrakcji jest kolej linowa, która przeszła modernizację i teraz większymu wagonikami zabiera większą ilość turystów. Kasprowy Wierch co roku odwiedza kilkaset tysięcy osób. Zimą jest atrakcją głównie dla narciarzy, dla których Kasprowy Wierch jest jedynym ośrodkiem w Polsce o charakterze alpejskim. Ze względu na położenie (1987 m n.p.m.) dobre warunki zjazdowe utrzymują się tutaj nawet do maja. W lecie także przeżywa oblężenie, wielu turystów wjeżdża na górę kolejką, ale także wiele osób wybiera tradycyją drogę szlakiem pieszo.

Interaktywna wycieczka – Kasprowy Wierch, Tatry Polskie

Dolina Olczyska

Dolina Olczyska w Tatrach

Dolina Olczyska, dawniej nazywana Olczyskiem – tatrzańska dolina mająca wylot w Jaszczurówce, a górą podchodząca pod szczyt Kopy Magury (1704 m n.p.m.).

Interaktywna wycieczka – Dolina Olczyska, Kaplica w Jaszczurówce, Zakopane

Gabinet kosmetyczny w Rzeszowie

Pracownia Urody jest miejscem, w którym zakupisz najwyższej jakości kosmetyki oraz skorzystasz z profesjonalnych zabiegów upiększających. Rozwiąż problemy skórne i zadbaj o siebie!

Wirtualny spacer po sklepie  – Świat Polskich Kosmetyków 

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole w Pieninach

Wąwóz Homole – wąwóz na terenie południowej Polski w Pieninach, a dokładniej w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy. Nazwa pochodzi od ruskiego słowa homoła, gomoła, które oznacza obły, bezrogi (nawiązanie do kształtu doliny). Ma długość ok. 800 m.

Wirtualny spacer po parku – Oglądaj

Park Staszica w Częstochowie

Parka Staszica w Częstochowie

Park podjasnogórski, czasami nazywany parkiem jasnogórskim – dwa parki miejskie w Częstochowie, w dzielnicy Podjasnogórskiej – Park im. Stanisława Staszica oraz Park 3 Maja. Położone są one pomiędzy dzielnicą Śródmieście, a klasztorem na Jasnej Górze, który otaczają od strony wschodniej. Park ks. Stanisława Staszica utworzony został w 1826 roku na wschodnim stoku Jasnej Góry. Na obszarze parku można zetknąć się z secesyjnym Pawilonem Wystawowym Muzeum Częstochowskiego, zagrodą włościańską, drewnianą altaną oraz Obserwatorium Astronomicznym. Przestrzeń Parku urozmaicają dwa baseny połączone wąskim kanalikiem i ubarwione fontanną oraz wiele pomników, np. Rzeźba siedzącej dziewczyny. Wśród zieleni występują rzadkie gatunki drzew i krzewów, m.in. sosna czarna, jałowiec chiński, jesion pensylwański i daglezja zielona.

Wycieczka interaktywna po Parku Staszica w Częstochowie